prenájom bytu na Airbnb od a po z

SPRÁVA PRENÁJMU BYTU NA Airbnb OD A PO Z


Máte záujem o správu bytu? Čo Vás čaká od prvého kontaktu až po príchod prvých hostí
 
Prvý kontakt


Väčšinou nás klienti kontaktujú telefonicky. Najdôležitejšia je pre nás lokalita, ak sa byt nachádza v centre, požiadame o fotografie, pretože druhé dôležité kritérium je vybavenie bytu. Tu sú dve možnosti:

1. Byt je pekne zariadený a nie je potrebné v ňom nič meniť
2. Byt potrebuje zmeny interiéru, aby zodpovedal štandardom MARK'S REALITY


V prípade druhej možnosti ponúkneme klientovi služby našich dizajnérov, ktorí vedia zázraky. Aj s obmedzeným rozpočtom dokážu premeniť byt tak, aby turistov zaujal. V prípade, že majiteľ bytu s úpravami bytu nesúhlasí, nemôžeme vziať takýto byt do správy. Vo väčšine prípadov ale klienta presvedčia čísla. Pekne vybavený byt dosahuje o 40 - 60% vyššie príjmy.


Prvých hostí možno očakávať doslova ihneď. Potom už je všetko na MARK'S REALITY a majiteľ sa nemusí vôbec o nič starať.


Do správy berieme iba tie byty, o ktorých sme si istí, že budú na trhu krátkodobých prenájmov úspešné. V opačnom prípade odporučíme majiteľovi radšej dlhodobý prenájom.


Vybavenie bytu
Pri návšteve bytu okrem konzultácie ohľadom dizajnu informujeme klienta o veciach, ktoré by nemali v byte chýbať: fungujúca wifi, základného vybavenia kuchyne (elektrospotrebiče, riad, a pod), žehlička a žehliaca doska (často ľudia jazdia na služobné cesty a potrebujú si prežehliť oblečenie) , štyri sety posteľnej bielizne a uzamykateľný priestor na uskladnenie obliečky a uterákov (komora, skriňa, či plastová krabica so zámkom). Ďalej odporúčame inštaláciu detektora CO v bytoch s plynovým kotlom.


Prenájom cez Airbnb a maximalizácia ziskov
Po podpísaní zmluvy necháme apartmán nafotiť profesionálnym fotografom, vytvoríme profil na Airbnb, navrhneme cenovú stratégiu na celý rok pričom berieme do úvahy sezónost, dôležité sviatky a podujatia, kedy je dopyt vysoký, teda môžeme ceny zvýšiť. Ďalej s cenami počas roka hýbeme tak, aby sme zaistili klientom najvyšší možný príjem.


Zákonné povinnosti
Pred samotným začiatkom prenájmu vybavíme za majiteľa na mestskej časti prihlásenie na platenie kúpeľných poplatkov a tiež byt prihlásime na cudzineckej polícii. Klientovi dáme prístupové heslá na náš intranet, kde môže priebežne sledovať pribúdajúce počet rezervácií, vidí tiež sumu, ktorú hostia za pobyt platia. Klient si cez intranet môže zarezervovať byt pre svoje vlastné využitie.


Váš byt, naša starosť
Akonáhle je všetko pripravené, môžeme začať s prenájmom. Prvých hostí možno očakávať doslova ihneď. Potom už je všetko na MARK'S REALITY a majiteľ sa nemusí vôbec o nič starať. MARK'S REALITY komunikuje s hosťami, zabezpečuje odovzdávanie kľúčov, servis 24 (zabuchnuté kľúče, výpadok elektriny, apod.), Upratovanie, čistá posteľná bielizeň, doplňovanie produktov, drobné opravy, vedenie knihy hostí, hlásenia turistov na cudzineckej polícii, atď.


Majiteľ bytu bezstarostne zarába, peniaze z prenájmu mu chodía na jeho účet vždy do piatich dní od príchodu hostí. Mnoho z našich klientov žije v zahraničí a v Prahe trávi iba niekoľko týždňov v roku. Postaráme sa mimochodom aj o také veci, ako je revízia komína, plynu či servis kotla pod.. A to všetko v rámci kompletného servisu.


Prenajímajte svoj byt s MARK'S REALITY a zarábajte bez starostí. S nami máte istotu najvyšších možných príjmov a profesionálneho servisu.